Meditasyon hayatınızın bir parçası olduğunda neler olacak?

 

Kendiniz hakkında çok önemli şeyler öğreneceksiniz. Meditasyon yaparken hissettikleriniz size gün içerisinde nefese dönmeniz için ip uçları verecek.

An’a yoğunlaşmayı öğreneceksiniz: Zihnin geleceğe gittiğinin ya da geçmişi yeniden yaşadığının farkına varacaksınız. Bu düşünceyle savaşmadan, görmezden gelmeye çalışmadan bu düşüncenin peşini bırakacaksınız. Kendinize kızmadan, yargılamadan ve aşağılamadan. Bu küçük değişiklik hayatınıza büyük bir kalite kazandıracak.

Kendinizi yargılamamayı öğreneceksiniz: Kendinize şefkat göstermeyi öğreneceksiniz. En sevilmez sandığınız düşüncelere sarılıp boğulmak yerine, uzaktan bakıp gitmesini bekleyeceksiniz. En zor zamanlarda o sakin, yargısız tarafa dönmeyi başaracaksınız. Konsantrasyonunuz arttıkça kaygı, korku, kıskançlık yaşadığınız için kötü bir insan olmadığınızı öğrenip kendinizi affedeceksiniz.

Daha zinde yaşamayı öğreneceksiniz: Bir yığın anı, aynı anda yaşamak yorucudur. Enerjinizi dün, bugün ve yarına dağıtmadığınız için, bu anı daha zinde ve enerji dolu yasayacaksınız. Başka zamanlara kaygılanmak yerine rahatlayıp bu anın tadını çıkarmayı öğreneceksiniz.

Mutluluğun sadece kendi elinizde olduğunu öğreneceksiniz: Her defasında nefesinize dönerek mutluluğun dışarıda yakalanması gereken bir şey olmadığını, nefesiniz kadar yakın ve sizin elinizde olduğunu öğreneceksiniz.