Kısa vadeli Mutluluk yada gerçek özgürlük…

Kısa vadeli Mutluluk yada gerçek özgürlük…

Mutlu ve keyifli bir hayat istiyorsunuz. Siz kendi hayatınızın mimarısınız ve herşey düşüncede başlıyor. Dün düşündükleriniz sizi bugüne getirdi, yarında bugünkü düşüncelerinizde saklı.

Düşünce sizin en büyük desteğiniz… Mutluluk bir seçimdir derler…

iki farklı yol var;

1. Ego: Egoyu dinlerseniz çok mutlu olabilirsiniz. Ahhh… Egonun hepimize çekici, tanıdık gelen o çok kolay yüzü… Hepimiz yaşamışızdır bu mutluluğu… Unvanlarımıza sarılmayı, yaşadığımız eve… Ego kısa süreli büyük bir haz verir. Mutluluk tavan yapar yani. Ama  bir süre sonra yetmez. Şeker yemek gibidir egoya hizmet etmek, yersiniz çok iyi gelir yemeye devam edersiniz çok kısa bir süre sonra sizi aşağı çeker.

2. İçindeki bilgeyi bul: Bu kolay olan yol değil. İlk başta çok farklı ve zor gelebilir insana, çoğumuz böyle yetişmedik… Ama kendine dönüp hergün o içindeki bilge ile bağlantıya geçtiğinde gerçek özgürlük ve keyif orada başlıyor. İçinizdeki bilge, gerçek benlik… Brokoli yemek gibi bunu tecrübe etmek. Belki çok tanıdık değil, çok çekici de gelmeyebilir başta ama uzun vadede sizi asla yarı yolda bırakmaz.

Peki neler egoya hizmet eder, neler içimizdeki bilgeye?